Megrendelhető

Nagy Jenőné: Tehetségígéretek gondozásának elmélete és gyakorlata

Tisztelt Olvasó!

Ez a könyv abból a célból készült, hogy az óvodai nevelőtestületeknek segítséget adjon a kora gyermekkori tehetségnevelés bevezetéséhez.

Az ország különböző területein működő 20 óvodai tehetségponttal olyan tehetséggondozó pedagógiai rendszert dolgoztunk ki, amely a Nemzeti Tehetség Program által kitűzött elveket és célokat követi. Az empirikus kutatásunk eredményeképpen elmondhatjuk, sikerült olyan gyakorlatot alkotni, amely valóra váltja a tehetségnevelés legújabb szemléletét:

„Minden gyermek tehetséges lehet valamiben, csak azt az adottságát tanácsos idejekorán felfedeznünk és a szülőkkel közösen gondoznunk, támogatnunk, hogy ne vesszen el egyetlen egy érték sem."

A könyv lépésről-lépésre bemutatja, hogyan és mikor végezzük:

• a gyermekek adottságainak, érdeklődésének két évig tartó megfigyelését,
  • a tehetségígéretek beválogatását a tehetségműhelyekbe,
  • az egyéni, mikro- és/vagy kiscsoportos fejlesztését a tehetséggondozó műhelyekben,
  • a komplex tehetségprogramok tervezését, szervezését,
  • a gazdagító programok segítségével történő gyermeki megerősítéseket, támogatásokat és
  • a műhelyek hatáselemzéseinek vizsgálatait.

A könyvben olvashatunk arról is, milyen hálózatot érdemes létrehozni, hogy egymást segítve a szükséges személyi és tárgyi feltételeket megteremthessük a gyermekek tehetséggondozásához.
A négy év pozitív tapasztalata egyértelművé tette, hogy ez az út járható. Ezért ajánljuk e rendszert bármilyen programmal dolgozó nevelőtestületnek, akik elkötelezett hívei a gyermekek tehetségnevelésének és esélyt szeretnének teremteni minden gyermek egyéni adottságainak kibontakoztatására.
A könyvet Dr. Balogh László a pszichológia-tudományok kandidátusa, a Nemzeti Tehetségtanács elnökhelyettese lektorálta.

a Szerző

Megrendelő leöltéséhez kattintson ide.